Społeczność jako źródło klientów

klienci z facebookaPortale społecznościowe w porównaniu do innego rodzaju serwisów internetowych są dzisiaj jedne z najbardziej obleganych. Nie ma co ukrywać, że kluczową rolę w świecie odgrywa Facebook, ale również Youtube jest świetną opcją pozyskiwania grona zainteresowanych. Obecnie w Polsce chyba nie ma osoby, która nie wiedziała by czym jest, który kolwiek z w/w serwisów. 

Skupmy się jednak na Facebooku, bo to on odgrywa największą rolę. Generalnie obecnie każdy serwis internetowy powinien posiadać swojego fanpage, a aktywne jego prowadzenie prowadzi do poszerzania grona nowych użytkowników, którzy oddają swojego tzw. "lika". Dzięki dużej aktywności i poszerzania grona fanów zwiększamy jednocześnie grono odbiorców naszej oferty co oczywiście znacząco wpływa na wielkość naszej sprzedaży. Facebook stał się obecnie idealnym miejscem na wymianę doświadczeń i ewentualnych poleceń, a jak wiadomo to jest to fundamentem dobrze prosperującego serwisu sprzedażowego.

Duża liczba aktywnych fanów prowadzi do coraz większej rozpoznawalności firmy, dzięki czemu ludzie zaczynają nabierać coraz większego zaufania, a im większe zaufanie tym chętniej dokonują zakupów.

Prowadzi to zatem do bardzo prostej kalkulacji. Duża aktywność na fanpage`u to duża ilość polubień. Duża ilość polubień to rosnąca liczba fanów, a to już tylko krok do tego, aby każdy z tych fanów i ich przyjaciele stali się Twoimi klientami.

Zatem nie bagatelizuj tego i, gdy będziesz tworzył swój sklep internetowy nie zapomnij o tym, żeby Twój sklep posiadał jak najwięcej udogodnień związanych z połączeniem sklepu właśnie z tym serwisem.Obecnie wykonywane przez nas sklepy internetowe mają oczywiście już prawie standardowy odnośnik do tego portalu tzw. przyklejony do krawędzi strony, gdzie po kliknięciu lub najechaniu pojawia strona fanpage. Jednak to nie wszystko, ponieważ posiadamy możliwości utworzenia sklepu na facebooku, zniżki lub kupony rabatowe za dodanie tzw. lika. Każdego dnia szukamy nowych możliwości, bo jest to naszym zdaniem bardzo dobra i bardzo tania forma reklamy.Powrót do BLOGA